איך להשיג חומרי אריזה למעבר דירה?

בתהליך מעבר הדירה ישנם מספר שלבים. אחד השלבים שיכולים לבזבז לא מעט זמן – בהנחה שאתם לא יודעים מהיכן להתחיל, הוא החיפוש אחר קרטונים וחומרים אחרים לאריזה. במאמר זה, צוות האתר יכוון וידריך אתכם כיצד למצוא קרטונים וחומרי אריזה בדרך הקלה  והמהירה.

על מנת שתוכלו לארוז את הדירה בצורה הטובה ביותר, כך שהחפצים שלכם לא יפגעו גם אם מטלטלים את הארגזים, אתם זקוקים לחומרי אריזה חזקים, איכותיים ונקיים שהרי אף אחד מאיתנו לא מעוניין שבבגדים שלו ידבק ריח של בצל, זכר למוצרים שהיו בקרטון לפני שאספתם אותו מהסופר…

לאילו חומרים אנו זקוקים על מנת לארוז את הדירה למעבר?

נקדים ונאמר שרשימת החומרים שהרכבנו הכרחית כמעט בכל סוג של מעבר כך שלא משנה אם אתם מובילים דירה של שני חדרים או חמישה, אלה הדברים שלבטח תהיו חייבים להשתמש בהם או לחלופין, ייעלו את תהליך האריזה שהוא גם כך לא אחד הדברים שאנשים נהנים לעשות.

קרטונים שמתאימים למעבר דירה – איך אפשר לעבור דירה בלי קרטונים? זהו בהחלט אחד הפריטים הראשונים שעולים בראש כאשר מדברים על מעבר דירה – ובצדק. יחד עם זאת, קרטונים או ארגזים, חייבים להיות כאלה שמתאימים למעבר דירה הרי בסופו של יום, הקרטונים צריכים להיות חזקים דיו על מנת שיוכלו לשאת את משקל הפריטים שתעמיסו בתוכם. כמו כן אתם רוצים לספק את ההגנה המרבית האפשרית במסגרת תקציב שפוי ולכן הקרטונים הם הפתרון האידאלי. בנוסף, יש לשים לב שיש לכם מספיק קרטונים מגדלים שונים. כך לדוגמה, קרטונים קטנים ישמשו לאריזת חפצים כבדים כגון ספרים, בעוד קרטונים גדולים ישמשו לאריזת פריטים גדולים וקלים יותר כדוגמת בגדים. בנוסף, כפי שנכתב בראש המאמר, שימו לב שהקרטונים נקיים שהרי אתם לא רוצים שריח רע ידבק אל החפצים המאוחסנים בארגז או שחלילה, חרקים יטיילו לכם בבית.

ניילון נצמדים – לניילון הנצמד שימושים רבים. באמצעות ניילון נצמד, אתם יכולים לעטוף את הרהיטים (אחרי שהצמדתם להם חתיכות קרטון לצורך הגנה – בעיקר על הפינות. כמו כן ניתן להשתמש בניילון הנצמד למשימות אריזה נוספות כגון עטיפה מקבץ של בגדים, אריזת מגירות As is ועוד שימושים רבים שרק תעלו בדעתכם.

שקיות גדולות – עוד פריט חשוב מאוד שישמש אתכם על מנת לסגור פינות באריזת הדירה, הן השקיות. תחשבו כמה קל לארוז שמיכות, בגדים ועוד חפצים ופריטים גדולים, לא עדינים במיוחד ובעלי משקל נמוך. כל שצריך לעשות הוא לפתוח שקית חדשה ולהעמיס בתוכה את הדברים שמעוניינים להוביל. בצורה כזו אתם חוסכים זמן וכסף.

נייר אריזה – נייר אריזה ישמש אתכם לריפוד הקרטונים ובכך תשיגו שתי מטרות. על ידי פריסה של הניירות, תשיגו בידוד בין החפצים לבין הקרטון (ניתן גם להיעזר בשקיות על מנת להשיג הפרדה זו). בנוסף, על ידי קימוט קל של הניירות והכנסתם לקרטונים, תייצרו שכבת בידוד שתספוג זעזועים וטלטלות במשך ההובלה. בנוסף לכתוב, בדרך כלל נהוג לעטוף את הכוסות והצלחות בנייר אריזה, טרם הכנסתם לקרטונים ובכך אתם שומרים על ניקיון הכלים ועל שלמותם.

טושים עבים – חשבתם כמה קשה יהיה לכם לאתר את הדברים שארזתם עם פריקתם בביתכם החדש? סימון התכולה של הקרטונים בעזרת הטושים יקל עליכם את מלאכת הפריקה ויעזור לכם להתמצא בסביבה החדשה. רצוי לרשום על הקרטונים בצורה גדולה וברורה, מה מכיל כל ארגז ולאיזה חדר הוא שייך כך שעם הכניסה לדירה החדשה תוכלו לכוון את המובילים ולהנחות אותם לאיזה חדר להכניס כל ארגז.

ניילון בועות – אותו ניילון שאהבנו לפוצץ בתור ילדים ישמש אתכם על מנת לארוז חפצים עדינים ורהיטים. חומר אריזה זה הוא מהיקרים ולכן אנו ממליצים להשתמש בו בחכמה – לדוגמה בעטיפת מסכים של מחשב או טלוויזיה או מוצרי אלקטרוניקה אחרים.

נייר דבר עבה – איך אפשר לארוז דירה בלי נייר דבק עבה (מסקינגטייפ)? אנו ממליצים לרכוש חבילת ניירות בחנויות לממכר מוצרי אריזה או חנויות לחומרי בניין מאחר ובמקומות אלה המחירים זולים באופן משמעותי. השתמשו בנייר הדבק בחכמה ונצלו אותו לא רק כדי לסגור ולאטום את הקרטונים אלה גם כדי לחזק את הקרטונים, בעיקר בתחתיות שלהם כך שיהיו חזקים מספיק על מנת לעמוד במשקל החפצים שאתם מעבירים.

מתי צריכים לארגן את החומרים?

אחת השאלות הנפוצות הנה "מתי צריך להתחיל ולארגן את הקרטונים?" התשובה לכך פשוטה. עקבו אחר המדריך להכנת הבית למעבר על מנת להכיר את הפריטים שניתן לארוז אפילו חודש לפני מועד המעבר. לכן, משתמע מכך שתזדקקו לקרטונים במועד מוקדם יחסית בעוד שאת שאר חומרי האריזה, תוכלו לרכוש במועד מאוחר יותר.

איפה תמצאו קרטונים וחומרי אריזה?

נתחיל מהסוף – ישנה דרך אחת להשיג חומרי אריזה וישנן שתי דרכים להשיג קרטונים למעבר דירה.

רכישת חומרי אריזה

אם בעבר היה נהוג ללכת ולתת רגלים בחיפוש אחר קרטונים במרכזי הקניות השונים, כיום הולכת וגוברת המודעות והצריכה של קרטונים חדשים שמותאמים בגודלן ובחוזקם למעבר דירה. ישנן חנויות רבות שבתוך זמן קצר וללא מאמץ תוכלו לרכוש את חומרי האריזה השונים שהוזכרו במחיר סביר, בטח משתלם כאשר חושבים על הזמן שדרוש כדי לאסוף קרטונים במקומות שונים. ישנן אפילו חנויות שתוכלו להזמין קרטונים וחומרי אריזה ברשת האינטרנט. להלן אחת החנויות המומלצות לרכישת חומרי אריזה וקרטונים למעבר דירה.

קרטונים למעבר דירה
קרטונים למעבר דירה

איסוף קרטונים

אם יש לכם את הזמן ו/או אתם טיפוסים ירוקים שמעוניינים לשמור על הסביבה, אתם עדיין יכולים להשיג קרטונים במרכזי הקניות השונים. פנו למחסנאי המקומי על מנת להבין ביזו שעה הכי טוב להגיע על מנת למצוא קרטונים במצב טוב. אתם בהחלט יכולים למצוא מציאות כל עוד לא אכפת לכם להשקיע את הזמן הדרוש. בכל אופן, שימו לב שהקרטונים נקיים, חזקים ובגדלים שמתאימים לאריזה של מבחר פריטים בגדלים ובמשקלים שונים – כפי שהוסבר בתחילת המדריך.

לסיכום, קחו את הזמן על מנת להתכונן כראוי למעבר הדירה וזכרו שיש לכם משימות רבות לבצע ויש להימנע מדחייתן מאחר ובסופו של דבר אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיות שיכולתם למנוע בקלות לו רק הייתם מתכוננים להובלה בצורה חכמה. הפרטים הללו יכולים להיות הדברים שיעשו את ההבדל בין מעבר מוצלח לבין כזה שלא הייתם בוחרים בו לו יכולתם.

יש לכם שאלה? מעוניינים להתייעץ? התקשרו אלינו או השאירו את פרטיכם ונציג מטעמנו יחזור אליכם במהרה, בחינם וללא כל התחייבות מצידכם.