איך תתגוננו מפני מעשי רמייה בהובלות דירה?

לצערנו הרב ענף ההובלות בישראל הוא מהפרוצים שקיימים בענפי השירותים ללקוח הפרטי. ההיצע גדול והתחרות עזה, דבר שמתגבר עם הצטרפותן של חברות הובלה נוספות לענף. כמו בכל ענף שמספק שירותים לצרכן, גם בהובלות דירה ישנם אנשים נחמדים ואמינים לצד אנשים שהתיאור שלהם לא ראוי אפילו להיכתב בטור זה.

כתוצאה מכך נוצרת בעיה חמורה של חוסר אמינות ומעשי רמייה שונים שעמוד זה קצר מלהכיל.

כללי הימנעות מהונאת הובלות

אז איך מתגוננים מפני מעשי רמייה בתחום ההובלות?

המשפט הידוע "חכם לא נכנס לבעיות שפיקח יודע לצאת מהן" נכון שבעתיים במקרה של הובלות דירה. זה לא שמי שנגרם לו עוול בעבר כתוצאה מהתעסקות עם המובילים הלא נכונים, לא חכם, הוא פשוט לא ידע מה לבדוק וממה להיזהר. ריכזנו עבורכם מספר בעיות שעלולות להתעורר בעת מעבר הדירה. שימו לב שמן הסתם רשימה זו אינה מושלמת מאחר וקשה מאוד לקרוא את המוח של אנשים לא הגונים בלשון המעטה. יחד עם זאת, אנו בטוחים שהפתרון זהה ויעיל כמעט בכל המקרים.

כלל ברזל ראשון – התחילו מוקדם

התחלה מוקדמת בתהליך איתור המובילים, יעזור לכם לנהל את המעבר ולא להיות מנוהלים על ידו. התחלה מוקדמת באיתור מובילים לביא לכך שתקבלו את מה שאתם רוצים ובמחיר הוגן – במיוחד בחודשי הקיץ. הדבר בא לידי ביטויי בכמה וכמה דברים. 1. התחלה מוקדמת של איתור המובילים תביא לכך שתשכרו את מי שמצא חן בעינכם מאחר ובשלב מוקדם סביר להניח שהוא יהיה פנוי ביום ההובלה. 2. יהיה לכם מספיק זמן להתארגן ולארוז את הדירה בנחת. 3. בחודשי הקיץ בהם הביקוש לשירותי הובלה גבוה במיוחד, אתם עשויים לקבל הצעות מחיר גבוהות מאוד אם תחכו לרגע האחרון.

דעו עם מי יש לכם עסק

מעט מאוד ישראלים לא מכירים מקרוב את שלב מעבר הדירה. לפי נתונים שונים שמפורסמים מעת לעת, הקצב הממוצע של מעבר דירה בקרב האוכלוסייה בישראל הוא בערך כל 5 שנים. פרק זמן זה מתקצר ככל שמתקרבים למרכז הארץ. נתון זה יכול לעזור לכם. איך אתם שואלים? פשוט מאוד, אם השימוש בשירותי הובלה כל כך רחב, בטוח יש מישהו שאתם מכירים ויכולים לסמוך עליו שימליץ לכם על חברה טובה או לחלופין, יספר לכם ממי לדעתו צריך להיזהר. המלצות מבני משפחה וחברים יכולים ללא ספק לעזור לכם לבנות רשימה של מובילים מומלצים. אני יכול להעיד שבחברת הובלות ירושלים, רוב הפניות שמגיעות הן מלקוחות שבעבר הובלנו להם את הדירה או מקרובים וחברים שלהם שקבלו עלינו המלצות.

בצעו סקר מחירים ושירותים

לאחר שסימנתם לכם את חברות ההובלה שאיתן תרצו לעבוד, התחילו לבחון את כל החברות על פי מודל מושכל:

דרשו פגישה – תסרבו בתוקף להצעות מחיר טלפוניות. זהו המקור הראשון לבעיות שקורות בעת הובלות דירה עקב ויכוחים שמתעוררים דווקא ביום ההובלה אודות סיבות ותירוצים שונים כגון תכולה גדולה מדי, לא אמרתם שיש עוד שולחן, המרחק לחניה גדול מהמקובל ועוד שלל התחכמויות שמחזיקות אתכם בני ערובה בידי טיפוס שהייתם מעדיפים שלא לפגוש.

לעומת זאת, פגישה פרונטלית תספק לכם את הכלים להבין באיזה סוג של חברה מדובר.

חוזה חתום – כל הובלה צריכה להתחיל בחוזה מפורט וחתום. לא משנה כמה האדם שלפניכם נחמד. כנראה שהוא לא יוביל לכם את הדברים מאחר והוא איש מכירות שמתמחה בלמצוא חן בעיני אנשים. על החוזה לכלול את הפרטים הבאים:

מתי ההובלה – תאריך ושעה.

מהי התכולה – כמות ארגזים ורהיטים מוערכת.

מספר מובילים – כמה מובילים יגיעו ביום המעבר – דבר זה ימנע תקלות בהמשך.

מי מבצע את ההובלה – לצערנו, חברות רבות סוחרות בפניות של לקוחות שמחפשים שירות הובלה. כלומר, במקרים מסוימים יתכן מצב שאדם יסגור את פרטי ההובלה עם חברה מסוימת אך החברה – עקב שיקולי כדאיות וזמינות, יעדיפו להעביר את העבודה למובילים אחרים, תמורת סכום כספי כמובן. ציינו בחוזה מי מוביל את החפצים וחתמו על כך. באופן כזה תמנעו הפתעות עתידיות לא רצויות.

ביטוח הובלות – האם יש לחברת ההובלות שלפניכם ביטוח תקף? דרשו לראות אותו ובדקו מה הכיסוי וציינו זאת גם בחוזה.

מחיר – סכמו על המחיר המקובל עליכם, כתבו אותו וחתמו עליו. שמרו על העתק מן החוזה בתקווה שלא תצטרכו לשלוף אותו אבל אם כן, ניתן לומר שאתם בסך הכל די מוגנים.

הכללים שנכתבו הם כלליים בהחלט. קחו את הזמן אל תבצעו דברים מתוך לחץ והשתמשו בחושים שלכם על מנת להימנע ממקרים מצערים וכדי שההובלה תעבור על הצד הטוב ביותר.

יש לכם שאלות? מעוניינים להתייעץ עם מקצוענים בתחום ההובלות? התקשרו אלינו או השאירו את פרטיכם בטופס יצירת הקשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות או התחייבות.