בדקתם האם אתם צריכים הובלות עם מנוף בירושלים?

מצאתם דירה חדשה ואתם מתכוונים לעבור אליה בקרוב. דאגתם לכל הסידורים, ארזתם את תכולת הדירה ואפילו הקדמתם ומצאתם חברת הובלות מבעוד מועד. עד כאן הכל נשמע מצוין. אבל, האם שקלתם לשכור חברת הובלות עם מנוף?

כאשר אני מעלה את הרעיון, בדרך כלל הדבר הראשון שעולה לאנשים בראש הוא המשפט "למה אני צריך להוציא עכשיו עוד כסף?" מאיזושהי סיבה, אנשים שעוברים דירה, תופסים את עסקי ההובלה בכלל וענף ההובלות עם מנוף בפרט כמשהו יקר. מקורה של התפיסה איפה שהוא בשנות ה-80 עת נכנסו לשוק הובלת הדירות בישראל ובירושלים, מנופי ההרמה הראשונים ששימשו לצורך הובלת בתים. באותה תקופה הובלות מעין אלה יכלו באמת לייקר את ההובלה בעקבות חוסר היצע לעומת ביקוש גדול לשירות החדשני באותה תקופה והפריבילגיה לשימוש במנופים נשמרה אותה עת לבעלי יכולת וממון.

לשמחתנו, הזמנים השתנו וההיצע כיום אינו דומה למה שהיה בעבר. דבר זה הביא לכך שכיום ענף ההובלות עם מנוף שינה את פניו הן בירידת המחירים והן בזמינות המנופים. רק כדי לסבר את האוזן. כיום, כאשר אנו מגיעים למקום ההובלה ונתקלים פתאום בקשיים (בדרך כלל קשיים אלה נובעים מחדר מדרגות צר שאופייני למקומות רבים בירושלים או מעליות קטנות שלא יכולות להעלות רהיטים גדולים) אני וצוות המובילים של "הובלות ירושלים" מזמינים מנוף שמגיע תוך זמן קצר – אפילו ללא תיאום מוקדם. חושבים שזה יקר? תתפלאו. כיום ניתן לשכור מפעיל מנוף מקצועי שיבצע את ההובלה בעבור 250 עד 350 ש"ח לשעה. זהו בהחלט מחיר הוגן בטח כאשר משקללים את היעילות, ההובלה הבטוחה של הריהוט והזמנים שמתקצרים באופן משמעותי כך שאתם יכולים לנצל את הזמן שחסכתם בפריקת הארגזים.

מתי צריך הובלות עם מנוף?

מניסיוננו למדנו שישנם מספר מקרים בהם צריך לשכור מנוף על מנת לבצע הובלה איכותית.

  • חדרי מדרגות צרים – בניינים רבים בירושלים מתאפיינים בחדרי מדרגות צרים. אלו בדרך כלל בניינים שנבנו לפני שלושה עשורים ויותר אבל לא רק. במקומות כאלה, אפשר בקלות לגרום לנזק לריהוט רחב ו/או ארוך למרות שמשתדלים מאוד להיזהר.
  • ריהוט רחב יותר מרוחב חדר המדרגות – בדומה לסעיף הקודם, הפעם לא רק שקשה להעביר את הציוד מבלי לגרום נזק אלא שפשוט לא ניתן להעביר חלק מהריהוט.
  • מעליות קטנות – חלק מהמעליות – בעיקר בבניינים מסוימים שעברו פרויקט תמ"א, המעליות שמותקנות בבניינים נמוכות מדי או צרות על מנת להכיל ספות או חלקי ארונות. במקרים כאלה, אם לא ניתן או לא בטוח לבצע את ההובלה דרך חדר המדרגות, יש צורך בהובלה עם מנוף.

למה דווקא ירושלים?

ירושלים מתאפיינת בבנייה שונה משאר חלקי הארץ בדגש על הבנייה הישנה יותר (כיום ההבדלים כבר אינם קיימים ובניינים שנבנו בעשורים האחרונים מרווחים דיו) בסוג הבנייה וכן ברוחב וגודל חדרי המדרגות. אילוצים אלא מביאים אותנו למצבים בהם לא ניתן להוביל פרטי ריהוט גדולים בבטחה או שלא ניתן להובילם כלל. במקרים כאלה אנו הולכים על בטוח ונמנעים ממצבים מסוכנים בהם הריהוט או פריטים אחרים של הלקוחות שעוברים דירה, נתון בסכנה. במידה והגענו למצב כזה אנו נבצע הובלה עם מנוף. חשוב לציין שהמקרים בהם החלטנו על הובלה עם מנוף באופן ספונטני מעטים מאוד. ברוב המכריע של המקרים, אנו נערכים בהתאם מבעוד מועד לאתגרים מסוג זה.

מה לבדוק?

הובלות עם מנוף יכולות להיות מסוכנות מאוד לסביבה ולציוד שמובילים ולכן תפקיד המנופאי מלווה באחריות כבדה. במידה שבחרתם ב"הובלות ירושלים, אתם יכולים להיות רגועים שבחרתם בחברה אמינה עם שעובדת אך ורק עם מנופאים מקצועיים שעונים לדרישות הבאות:

ביטוח – כמו בחברות הובלה, גם בהובלות עם מנוף יש צורך בביטוח הובלה מיוחד. הביטוח שחברת ההובלות מחזיקה בו אינו מתאים במקרים רבים כאשר צד שלישי מבצע את ההובלה עם המנוף. לכן התעקשו ובדקו שאכן מי שמפעיל את המנוף הוא בעל ביטוח בתוקף.

רישיון מפעיל מנוף – לא כל אחד יכול להפעיל מנוף ועל מנת לעשות זאת, יש צורך ברישיון מפעיל. זהו תפקיד בעל אחריות גבוהה מאוד ולכן יש לדרוש לעבוד אך ורק עם מנופאי מוסמך. בהקשר לסעיף הקודם, במידה וייגרם נזק במהלך הפעלת המנוף, ביטוח ההובלות לא יהיה בתוקף אם המפעיל אינו כשיר.

מקום הפעלה רחב – לפני שאתם או חברת ההובלות מזמינים מנוף, יש לוודא שהרחוב רחב מספיק על מנת לאפשר למנוף לפעול בחופשיות. ירושלים נמנית על הערים שמאופיינים בחלקים רבים ברחובות צפופים ועמוסים. בנוסף, בהיעדר מרפסת רחבה, יש לוודא שהחלון דרכו מעוניינים להעביר את הדברים גדול דיו.

מפגעים סביבתיים – במקומות אורבניים, ישנם מפגעים רבים שעלולים לסכן את ההובלה. זה נכון שתפקידו של מפעיל המנוף לבדוק מפגעים אלה אך זוג עיניים נוסף אף פעם לא הזיק. שימו לב שאין חוטי חשמל או סכנות אחרות בשטח ויידעו את המנופאי על כך.

ההמלצה שלנו בהובלות עם מנוף בירושלים

ההמלצה שלנו היא פשוטה מאוד. בהנחה שאין מגבלות להפעלת מנוף באזורכם ובמידה שאתם מעוניינים לבצע את ההובלה מהר וביעילות וכסף אינו מהווה שיקול – אנו ממליצים לבצע את ההובלה עם מנוף. בשאר המקרים אפשר להסתפק בהובלה משולבת. כלומר לבצע הובלת דירה רגילה אך כאשר מגיעים לפרטי ריהוט גדולים שלא ניתן להעבירם בבטחה בחדר המדרגות, יש להיעזר במנוף. צעד זה לא רק שיחסוך לכם כסף בהובלה, הוא גם יסייע לביצוע איכותי, מהיר מקצועי והחשוב ביותר – בטוח של ההובלה.

יש לכם שאלות? מעוניינים להתייעץ בנוגע להובלת דירה בירושלים והסביבה? אנו כאן בשבילכם. צרו איתנו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ולקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות מצידכם.